فوق تخصص بيماريهاي مقعدي
نويسندگان
لینک دوستان
قالب وردپرس قالب وبلاگ
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 76888
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

درمان بواسير با ليزر در كمترين زمان و با هيچ درد و عارضه اي انجام مي شود. فيلم درمان بواسير با ليزر در اينجا گذاشته مي شود. شما در اين فيلم ها مي توانيد به صورت تصويري با نحوه درمان انواع بواسير با ليزر آشنا شويد.

 

چگونگي درمان بواسير با ليزر

بواسير گشادي رگ هاي مقعد است و مانند توده‌هاي غير طبيعي هستند كه باعث سه علامت شايع درد، خونريزي و يا حملات مكرر التهابي و پرولاپس مي‌شوند. بواسير در اين بيماران يكسان نيست، برخي از آنها با درد كم و برخي ديگر با دردهاي غيرقابل تحملي همراه هستند. چگونگي درمان بواسير با ليزر در هر مرحله اي نياز به كمك پزشكي دارند تا به مرحله پيشرفته كشيده نشوند.

امروزه از روش‌هاي ليزري براي درمان مراحل مختلف بواسير استفاده مي كنند كه ۸۵ درصد بيماران بواسير در كمتر از پنج دقيقه درمان مي شوند و به سر زندگي خود برمي گردند. درمان بواسير با ليزر شامل هيچ گونه برش يا برداشتن بافت نيست، بلكه فقط با استفاده از سطح ليزر يا سوزاندن همراه است. درمان بواسير با ليزر بهترين پيشرفتي است كه در درمان بواسير در دهه گذشته رخ داده است. آسان، بدون درد، سريع و بسيار موثر با نتايج دايمي است، همه بيماران مي‌ توانند در همان روز درمان به كار و فعاليت‌ هاي روزمره عادي خود بازگردند.

۱۵ درصد بيماران مبتلا به بواسير از زمان مراجعه به كلينيك يا پزشك متخصص نياز به برداشتن بواسير با ليزر دارند. پس از درمان بيمار، پرستار چند دستورالعمل ساده را به بيمار مي دهد و يك نسخه براي چند دارو و يك قرار ملاقات پس از آن را تنظيم مي كند.

 

درمان بيماري بواسير خارجي با ليزر

يكي از بواسيرها، بواسير خارجي است كه بخشي از بواسير توسط پوست مقعد پوشانده مي‌ شود، در حالي كه در بواسير داخلي مخاط در درون مقعد ايجاد مي شود. در درمان بيماري بواسير خارجي با ليزر اين مخاط به خارج از كانال مقعد كشيده مي شوند و مي‌ توانند در اندازه هاي متفاوت ظاهر شوند. برخي از آنها به قدري بزرگ هستند كه كاملا دور مقعد را احاطه مي‌ كنند. آنها پس از بارداري رايج هستند و نياز به درمان ليزري دارند. زيرا آنها يك تحريك‌ كننده مداوم هستند و باعث خارش و سختي در پاكسازي ناحيه مقعد مي‌ شوند. گذشته از آنها، آنها حالتي ناخوشايند و خجالت‌ آور دارند.

 

روش درمان بواسير با ليزر

پرتو ليزر با عبور جريان الكتريكي قوي از يك لوله آب‌ بندي شده حاوي يكي از چندين گازها ايجاد مي‌ شود. در ليزر از دي‌ اكسيد كربن ( CO۲ ) استفاده مي‌ شود. جريان الكتريكي، دي‌ اكسيد كربن را به واكنش در مي آورد تا يك پرتو باريك نور توليد كند. براي اينكه جراح بتواند پرتو ليزر را مشاهده كند: اشعه ليزر از يك سري آينه عبور مي‌ كند كه جراح از آن استفاده مي‌ كند.

دليل استفاده از ليزر دي‌ اكسيد كربن اين است كه گازهاي مختلف پرتوهاي مختلفي را با خواص متفاوت توليد مي‌ كنند. اين ليزر از دو محيط استفاده مي‌ كند، يك اشعه باريك براي برش و يك اشعه وايد براي تبخير بواسير.

در حالت برش، آب‌ بندي اشعه و coagulates باعث تقسيم بافت‌ ها مي شود، كه بسيار ملايم‌ تر از قيچي جراحي است، و پرتو تنها به بخش كوچكي از بافت نفوذ مي‌ كند، به اين ترتيب به ساختارهاي زيرين آسيبي نمي رسد. در حالت بخار شدن (تبخير)، پرتو ليزر به سادگي بواسير را بخار مي‌ كند و يك اسكار و زخم خشك كوچك را به جا مي گذارد. اين كار با قيچي جراحي انجام نمي‌ شود. به همين دليل بواسير مي‌ تواند با روش درمان بواسير با ليزر، به طور كامل و با آسيب بافت كم‌ تر درمان شود. 

 

عوارض درمان بواسير با ليزر

عوارض درمان بواسير با ليزر به صورت دقيق شناخته شده نيست.اما درباره فوايد آن مي توان گفت كه:

در اغلب موارد در ۱۰ دقيقه يا كم‌ تر درمان كامل مي‌ شود و بيمار بلافاصله پس از درمان مي تواند مرخص شود.

در كلينيك يا در بيمارستان براي بيهوشي از بي‌ حسي موضعي ساده با آرام‌ بخشي ملايم استفاده مي شود و اين مورد نيز عارضه اي به دنبال ندارد.

هيچ دردي در طول بهبودي پس از درمان بواسير با ليزر وجود ندارد، بعد از درمان ليزر بر روي افرادي كه بواسير آنها به مرحله پيشرفته بواسير رسيده است ممكن است درد خفيفي در مدت حركت روده احساس شود.

شيوع عوارض درمان بواسير با ليزر بعد از عمل (عفونت، خونريزي، تنگي، بي‌اختياري ركتال) كمتر از جراحي معمولي است.

 هيچ بخيه و پانسماني استفاده نمي‌ شود و هيچ نوع ماده دردناك سنتي براي بعد از جراحي استفاده نمي‌ شود.

ليزر تمام عصب‌ هاي ناحيه موردنظر را به صورت كامل مي سوزاند، بنابراين هيچ دردي در محل درمان احساس نمي شود. 

 

فيلم درمان بواسير با ليزر

درمان بواسير با ليزر در كمترين زمان و با هيچ درد و عارضه اي انجام مي شود. فيلم درمان بواسير با ليزر در اينجا گذاشته مي شود. شما در اين فيلم ها مي توانيد به صورت تصويري با نحوه درمان انواع بواسير با ليزر آشنا شويد.

 

امكانات كلينيك درمان بواسير با ليزر

كلينيك درمان بواسير با ليزر داراي همه امكانات تخصصي براي درمان با اين روش است. شما در امكانات كلينيك درمان بواسير با ليزر مي توانيد بهترين درمان و تسكين بواسير را با بهترين متخصصان اين كار پيدا كنيد. متخصصاني كه براي سالها در اين زمينه تخصص و مهارت دارند.

از زمان پيشرفت جراحي ليزر، درمان بواسير با ليزر مي‌ تواند به هر تعداد بواسير و هر نوع خاصي از بواسير كمك كند. امكانات كلينيك درمان بواسير با ليزر بيمار را در تمام مراحل درمان همراهي و حمايت مي كند.

تعهد، تجربه و تخصص در كلينيك تخصصي درمان بواسير با ليزر حرف اول را مي زند. نحوه درمان بواسير در مركز كلينيك با بهترين روش ها همراه است. هر چند تعريف دقيقي از بواسير وجود ندارد، اما بواسير مي‌ تواند به عنوان بالشتك بافتي در مجراي مقعد كه حاوي رگ‌ هاي خوني و اطراف آن‌ است، توصيف شوند كه حاوي رگ‌ هاي خوني و الاستيك است.

كانال مقعدي چهار سانتي متر است كه از طريق آن مدفوع از بدن عبور مي‌كند. گرچه اكثر مردم فكر مي‌ كنند بواسير بيماري غير طبيعي است. ولي تنها در زماني بيماري حالتي غيرطبيعي به خود مي گيرد كه بالشتك بواسير بزرگتر از حد قابل قبول مي شود و بواسير باعث مشكلاتي براي بيمار مي شود. در اين حالت است كه بيماري غير طبيعي و بيماري به حساب مي آيد.

 

آيا بواسير با ليزر درمان مي شود؟

آيا بواسير با ليزر درمان مي شود؟ جواب: بله بواسير كاملا با ليزر درمان مي شود و هيچ درد و عارضه اي ندارد. درمان بواسير با ليزر بسيار سريع و داراي فايده هاي زيادي است كه در زير به مواردي از آنها اشاره مي كنيم.

در عرض چند دقيقه با بي‌ حسي موضعي و بدون درد درمان مي‌ شود.

هيچ بخيه سفت و محكمي در كار نيست و بعد از عمل نيز از اين بابت ناحيه درمان شده دردي را احساس نمي كند.

بهبودي در اين روش بسيار سريعتر است و نسبت به درمان جراحي عوارض كمي دارد.

بيمار مجبور به بستري شدن نيست و بلافاصله بعد از درمان مي تواند به سر كار و فعاليت هاي روزمره عادي خود برگردد.

متاسفانه بسياري از بيماران (و حتي بسياري از پزشكان) با پيشرفت‌ هاي مهم درمان بواسير آشنا نيستند، به همين خاطر بسياري از آنها ترس و دردهاي بعد از درمان با ليزر را به بيمار القا مي كنند. شما بايد با يك متخصص در اين باره مشورت كنيد تا از نتيجه اي درمان خود شگفت زنده شويد.

 

هزينه درمان بواسير با ليزر

براي درمان بواسير با ليزر نمي توان هزينه معيني را اعلام كرد، دكتر و پزشك متخصص بيمارهاي مقعدي نوع بواسير را بررسي و معاينه مي كند و بر اساس ميزان رشد و وضعيت بيماري هزينه درمان بواسير با ليزر را تعيين مي كند.

مسئله خيلي مهم در باره هزينه فقط مبلغ پرداختي نيست و شامل عوامل زيادي است كه اين عوامل هزينه واقعي درمان را مشخص مي كند. اين عوامل را مي توان به صورت زير بيان كرد.

 صرفه جويي در وقت و زمان بيمار در جراحي با ليزر در اولويت است و بيمار بر عكس جراحي سنتي مجبور نيست پروسه هاي عجيب و غريب بيمارستاني را طي كند. درباره ليزر هيچ كدام از پروسه هاي جراحي سنتي وجود ندارد و وقت و هزينه اي از اين بابت از بيمار گرفته نمي شود. بعد از درمان نيز بيمار مجبور به بستري شدن و استراحت در منزل نيز نيست. اين عامل مي تواند هزينه درماني را نسبت به جراحي سنتي در مرحله كمتري قرار بدهد.

 كمتر بودن درد و خونريزي در عمل با ليزر در مقايسه با روش جراحي سنتي عامل ديگري است كه بر روي هزينه درمان نيز تاثير مي گذارد.

 در جراحي سنتي نياز به بيهوشي عمومي يا نخاعي است كه اين مورد و هزينه هاي آن نيز در روش درمان با ليزر حذف مي شود.

در بسياري از بيمارها تا هنگامي كه بيمار معاينه نشود نمي توان بيماري را به صورت درست تشخيص داد و روش درماني موثري را براي آن تجويز نمود. بنابراين از قبل نمي توان درباره هزينه درمان بواسير با ليزر اظهار نظر قاطعي كرد. زيرا در برخي ماقع علائم بيماري در افراد مختلف متفاوت است و هر بيماري نياز به درمان خاصي دارد كه بنابرآن هزينه درماني نيز محاسبه مي شود.

 

درمان بواسير با ليزر بهتر است يا جراحي؟

مسلما درمان بواسير با ليزر بهتر است يا جراحي. زيرا اين روش درماني بواسير به صورت سرپايي در كلينيك يا مطب پزشك و با كمك بي حسي موضعي انجام مي شود و نيازي به بيهوشي عمومي ندارد.

بيمار بعد از درمان نيازي به بستري شدن و استراحت مطلق ندارد و بيمار مي تواند بلافاصله بعد از درمان مي تواند به سر كار و فعاليت هاي روزمره عادي خود برگردد. اين روش درماني بدون درد و خونريزي بوده و نياز به پانسمان يا همان تامپون ندارد. اين روش درماني در كمتر از يك ساعت انجام مي شود.

 

منابع و رفرنس براي مطالعه بيشتر:

The hemorrhoid laser procedure technique vs rubber band ligation: a randomized trial comparing 2 mini-invasive treatments for second- and third-deg… — PubMed — NCBI

Laser Hemorrhoids Treatment Doctor NYC

Hemorrhoidectomy

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع: بواسير
[ ۲۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۷:۰۶ ] [ پاوه ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By bigsite :.

درباره وبلاگ

مسعود روحي هستم و در زمينه درمان بيماريهاي گوارشي و نشيمنگاهي فعاليت مي كنم. براي اطلاع رساني بيشتر در باره اين بيمارها و فراهم كردن دسترسي بهتر بيماران به پزشكان متخصص و زبده، سايت كلينيك سامان ايجاد شده است. شما مي توانيد با مراجعه به سايت و شماره گيري تلفن هاي سايت با پزشكان متحصص اين بيماريها در تماس باشيد و مشكلات خودتان را با آنها در ميان بگذاريد.
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
امکانات وب