فوق تخصص بيماريهاي مقعدي
نويسندگان
لینک دوستان
قالب وردپرس قالب وبلاگ
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 82
دیروز : 180
افراد آنلاین : 1
همه : 3930
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

برطبق بررسي هاي بعمل آمده در مراجعين به مطب كه طي يك دوره ۷ساله انجام شده است افراد با هر درجه از تحصيلات معمولا دچار هر مشكلي در ناحيه آنال يا مقعد و اطراف آن ميشوند به غلط از آن بعنوان هموروئيد يا بواسير ياد مي كنند درحاليكه اكثريت غريب به اتفاق آنان دچارمشكلات ديگر علي الخصوص شقاق (فيشر) مي باشند(۹۰%موارد مراجعين به مطب دچار شقاق مي باشند واكثرا با درد وبه ميزان كمتري با درد و خونريزي در ناحيه مقعد مراجعه ميكنند) بنابراين توصيه ميشود دچار هر علامتي در نشيمنگاه هستيد حتما قسمت فيشر يا شقاق را مطالعه نمائيد.

 
واقعيت بعدي آماري حكايت از خود درماني ويا توصيه درماني ازطريق اطرافيان ميباشد بطوريكه اكثرا قبل از مراجعه به پزشك يك يا چنددوره از پماد و قرص به توصيه اطرافيان و از داروخانه تهيه و استفاده مي كنند كه نه تنها موثر نبوده بلكه منجر به و باعث پيشرفت بيماري در ناحيه مقعد مي گردد
اما چه مسائلي منجر به مراجعه تاخيري و ديرهنگام افراد به پزشك مي گردد: اولين مسئله شرم و حيا در بيان بيماريهاي اين ناحيه مي باشد كه علت آن پوشيده بودن ناحيه است واكثرا خجالت در بيان موضوع دارند و اقدام به خوددرماني كرده باعث پيشرفت مي شوند. دومين مسئله ترس از مراجعه بخاطر شنيدن تجربيات دردناك بعداز جراحي هاي سنتي از بيماراني است كه عمل جراحي كرده اند است. مسئله سوم اطلاع يافتن از درد و خونريزي بعد از عمل هاي سنتي وانجام پانسمان داخل نشيمنگاه (توپي يا تامپون) است كه معمولا بعد از جراحي معمولي انجام ميشود. مسئله چهارم نگراني از بستري شدن در بيمارستان و گرفتن بيهوشي يا بي حسي نخاعي وبدنبال عمل ماندن چند روزه اجباري در منزل و دور افتادن از كار و زندگي وفعاليت روزمره ميباشد كه در شرايط سخت اقتصادي و كاري امروزه چندان هم بي جا نميباشد.
 
درمان بيماري هاي بواسير ، هموروئيد ترومبوزه ، شقاق ، كيست مويي ، آبسه و فيستول
حال سوال اين است كه ليزر چه نقشي دردرمان بيماريهاي نشيمنگاه داشته وچه مزايايي نسبت به جراحي سنتي دارد:
 
بيماري هاي بواسير
 
عوامل مستعد كننده بيماريهاي نشيمنگاه
۱) نيازي به بستري در بيمارستان و گرفتن بيهوشي عمومي يا بي حسي نخاعي كه يكي از علل ترس بيماران است نداشته ومتعاقب آن نيازي به استراحت چند روزه در منزل كه از ضروريات جراحي سنتي است را ندارند و از روز بعد از عمل ميتوانند به سركار خود بازگردند زيرا بيمار بيهوشي نگرفته ودرد زيادي بعد از عمل ندارد.
۲) نيازي به پانسمان داخلي (توپي يا تامپون)ندارد كه معمولا در جراحي سنتي اجباري و خارج كردن آن بسيار دردناك است .
۳)عمل معمولا در مطب انجام و بيمار بعد از عمل مرخص وميتواند بعد از عمل تغذيه معمولي و دفع مدفوع داشته باشد در حالي كه در جراحي سنتي اصل برعدم تغذيه حداقل براي۲۴ساعت وسپس تغذيه با سوپ براي به تاخير انداختن دفع براي مدت چند روزمي باشد.
۴) درد بعد از عمل با ليزر نسبت به جراحي سنتي بسياركمتر و ميزان خونريزي نيزكمتر است همچنين ميزان عود كمتر است.
۵)انتقال عفونت هاي خطرناك مثل هپاتيت كه در جراحي سنتي محتمل است درعمل با ليزر وجود ندارد.
۶)بر خلاف تصور عموم ليزر در هر مرحله اي حتي مراحل پيشرفته هموروئيد وغيرو كارآيي دارد و حتي درمورد بيماران با سن بالا و مشكلات ديابتي-كبدي-كليوي وبيماران قلبي كه داروهاي رقيق كننده خون مصرف مي كنند قابل انجام است.
عوامل مستعد كننده بيماريهاي نشيمنگاه:
 
گذشته از عوامل ارثي و ژنتيكي مهمترين عامل تغيير در نوع دفع مدفوع بصورت يبوست يا اسهال شديد مي باشد كه هر دو اين حالت ها منجر به صدمه به ناحيه آنوس ونهايتا ايجاد بيماري ميشود.اما علت يبوست چه ميتواند باشد.مهمترين عامل تغيير در شيوه زندگي و رفتن به سمت بي تحركي است همچنين عدم استفاده از مواد غذايي فيبردار و به جاي آن استفاده از غذاهاي چرب و سرخ شدني مثل فست فود ها است
شايع ترين بيماري هاي ناحيه مقعد و آلت تناسلي
بواسير – هموروئيد
شقاق – فيشر
كيست مويي – سينوس مويي
زگيل آلت تناسلي
فيستول – آبسه
يبوست
هموروئيد ترومبوزه
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۰۲:۱۲ ] [ پاوه ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By bigsite :.

درباره وبلاگ

مسعود روحي هستم و در زمينه درمان بيماريهاي گوارشي و نشيمنگاهي فعاليت مي كنم. براي اطلاع رساني بيشتر در باره اين بيمارها و فراهم كردن دسترسي بهتر بيماران به پزشكان متخصص و زبده، سايت كلينيك سامان ايجاد شده است. شما مي توانيد با مراجعه به سايت و شماره گيري تلفن هاي سايت با پزشكان متحصص اين بيماريها در تماس باشيد و مشكلات خودتان را با آنها در ميان بگذاريد.
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
امکانات وب